Adana dış çekim düğün fotoğraflarında tercih edilen mekanlar

Adana’da değil de Mersin’de dış çekim yaptırmayı düşünürseniz  ( bence mutlaka düşünmelisiniz : ) , Mersin’deki Mekanları ele aldığım yazıyı mutlaka okumalısınız. Yazıya ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Adana’da dış çekim düğün fotoğrafları çekmek biz fotoğrafçılar için oldukça keyifli ve verimli geçmektedir. Çünkü seçenekler ve çekim yapılacak olan bölgeler bir birine yakın ve oldukça fotojenik dış çekim düğün fotoğrafları çıkabilmektedir Adana’da. Aşağıda  Adana’da dış çekim düğün fotoğraflarının çekilebileceği yer ve mekanlar tek tek sıralamaya çalıştık.

1-  Seyhan barajı ve etrafı

Şehir ile iç içe giren ve oldukça şık fotoğraflara arka plan olan bu bölge gerçekten kaçırılmayacak bir fırsat. Kadrajda en ufak bir değişiklikte bir birinden çok farklı ve güzel fotoğraflar çıkabilmektedir. Bu yüzden hava şartlarının da el verdiği sürece bu lokasyonun kullanılması oldukça faydalıdır.

2- Tren Köprüleri

Yine şehrin içinde bulunan bir çok metal köprü Adana’da dış çekim düğün fotoğrafları mekanları içinden en gözde yerlerden birisidir. Burada köprü düğün fotoğraflarına inanılmaz derecede derinlik hissi katmaktadır bu sayede farklı bir görünüm elde edilebilir.

3-Dilberler Sekisi

Eğer Adana’da dış çekim düğün fotoğraf mekan ve yerlerineresi olabilir diye sorarsanız akla gelen ilk yerlerden biri kuşkusuz dilberler sekisidir. Yılın her mevsimi yeşil olması ve şehrin içinde olması bütün fotoğrafçıları kendine çeker ve sıklıkla kullanılan bir mekandır. İçinde yapay şelaler ve ahşap süslemelerin olması artı bir renk katmaktadır. Fakat bir klasiktir…

4- Varda Köprüsü

Eğer yeterli zaman ayarlanabilirse Adana’da dış çekim mekan ve yerleri sonsuz diyebiliriz. Örneğin Varda köprüsü bütün heybeti ile sizi bekliyor. Almanlar yıllar önce ticareti hızlandırmak için yapmış olsalar da biz bugünlerde arka plan olarak kullanmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.  Burada özellikle yaz aylarında çalışılmasında büyük fayda var çünkü Adana’nın sıcak ve nemli havasından bir nebze uzaklaşılmış oluyorsunuz.

5-Belemedik

Şimdi belemedik hakkında ne yazsam bilemedim. Adana’da dış çekim yapılacak mekanlar arasında en sıra dışı mekanlardan birisi. Yazın ayrı güzel son baharda ise tam bir cennet. Hiç gidip görmediyseniz ve Adana’da yaşıyorsanız mutlaka en kısa zamanda burayı ziyaret etmeniz gerek. Yeşilin her tonu , tren yolu , tünel , akarsu , eski evler arabalar vs vs dış çekim düğün fotoğraflarında kullanılacak o kadar çok şey var ki. Tüm gün burada fotoğraf çalışmaları yapabilirim. Kışı tavsiye etmem fakat illa kışın orada olmak istiyorsanız mutlaka bir içlik giyin yoksa çok üşürsünüz..

6- Eski evler ve diğerleri..

Eğer zaman problemimiz yoksa ve programlı bir şekilde çalışılırsa yaklaşık 30-40 dakika uzaklıktaki Tarsus’a gidip çalışılabilir. Burada tarihi evler yıllardır dış mekan düğün fotoğrafçılarının sıklıkla kullandığı mekanlardan birisi. Barındırdığı tarihi dokunun fotoğraflarınızda çok iyi bir arka plan olacağından hiç şüpheniz  olmasın. Özellikle tarihi kapılar ve kaya duvarlar Adana dış çekim düğün fotoğraflarınıza waaow etkisi katacağından hiç şüpheniz olmasın.

Son olarak;

Adana’da dış çekim düğün fotoğraf yer ve mekanlarıoldukça çoktur. İnanın mevsimden mevsime farklılık gösterse de uygun bir planlama ile oldukça farklı lokasyonlarda harika dış çekim düğün fotoğraflarınıza sahip olabilirsinz. Kişisel fikrim tam gün çalışmalarında sadece Adana’daki dış çekim düğün fotoğraf  yer ve mekanları ile sınırlı kalmamalıdır , Tarsus ve Mersin kesinlikle değerlendirilmeli yeşil ve plaj konsepti uygulanmalı bu sayede modern ve harika görünen dış çekim düğün fotoğraflarınıza sahip olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek ve fotoğraf üzerine çalışmak için iletişim formunu doldurmanız yeterli size kısa zamanda dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Başlık
Adana Dış Çekim Mekanları
Yazı İsmi
Adana Dış Çekim Mekanları
Açıklama
Adana dış çekim mekanları hakkında bir çok bilgi bu makalede. Adana dış çekimleri hakkında daha fazla bilgi için
Yazar
Yazar İsmi
Adana düğün fotoğrafçısı
Yazar Logosu