Balayı için Kapadokya düşünüyorsanız dış çekim içinde mutlaka burayı düşünmenizi tavsiye ederim. Kapadokyada öyle dış çekim mekanları ve yerleri varki hayalinizdeki fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Size kısa kısa mekan ve fotoğraflardan bahsetmek istiyorum.

Sıcak Hava Balonları

Balonlar ilk havalınırken ve havada yol alırken fotoğraflarda arka plan olarak çok güzel görünmekte. Sadece bu nedenle farklı bir çok fotoğrafa sahip olabilirsiniz. Kapadokya dış çekim yeri neresidir ? Mekanlar nerelerdir diye sorduğunuzda aklınıza gelen ilk görseller bunlardır. Ancak bilmeniz gereken önemli bir konu var , havanın belli bir rüzgar seviyesinin üstünde olması durumunda maalsef sıcak hava balonları havalanamamaktadır. Bu konu bazen çekim saatine kadar net olarak bilinememekte hatta her şey hazır olmasına rağmen uçuşa onay verilememesi muhtemeldir.

Peri Bacaları

Kapadokyadaki dış çekim mekanlarından en gözde olanlardan bir taneside hiç kuşkusuz peri bacalarıdır. Fotoğrafda arka planda harika görünmekte. Yaptığımız bir çok çekimde kullanmaktayız. Bir kaç örneğini aşağıdaki görsellerde görebilirsiniz.

Kilim Mağazaları

Bir çok halı kilim mağaza bulunmakta kapdokyada. Bu mekanlar fotoğrafa farklı havalar katmakta. Hatta bazı mekanlarda drone uçarak yatarakda fotoğraflar  çekmekteyiz.  Albümünüze çok farklı bir hava katacağı kesin mutlaka değerlendirmelisiniz.

Panoramik Vadiler

Gün doğumunda kullanmakta en çok sevdiğimiz mekanlardan biriside kuşkusuz vadiler. Geniş açılı lensler ile harika panoramik görüntüler alabiliyoruz. Çekimlerimizde olmaz olmaz bir mekan burası

Yılkı Atları

En güzelini en sona sakladım. Yılkı atları ilegün batımında çekimler yapıyoruz. Gün doğumunda yukarıdaki mekanları kullanıyoruz gün batımında ise eğer istenilirse Yılkı atları ve gün batımı veya Erciyes dağı temalı çekimler yapıyoruz. Bence Kapadokyanın engüzel çekim mekanı neresi ? Yada çekim yeri neresi diye sorarsanız burayı söylerim kuşkusuz.

Kapadokya Dış Çekim  Yer ve Mekanları

Yukarıda size mekan ve yerleri elimizden geldiğince açıklamaya çalıştık.  Aklınıza takılan bir konuda dilediğiniz vakit bizimle iletişime geçebilirsiniz.