Mersin dış çekim düğün fotoğraflarınız   nasıl olsun ? Nerede olsun ? Hangi fotoğrafcı tercih edilsin? Çiçeği , gelinliği, damatlığı , aksesüarlar … Tüm bunlara yanıt bulan gelin adaylarımızın  en çok ikilemede kaldığı konu ;  Mersin dış mekan düğün fooğrafı çekimleri hangi gün yapılsın ?

 

Biz   dış çekim düğün fotoğrafcılarının siz gelin adaylarımıza tavsiyesi   fotoğraf çekiminin düğünden önceki bir tarihte yapılması . Neden mi? İşte size dış mekan düğün fotoğraflarının  düğün günü ile aynı gün olmamasını  anlatan beşşş korkunç sebep :

1)Hayal edelim..Mayıs ayının sonuna doğru bir düğün tarihi aldınız tüm hazırlıklar tamam ve o akşam saat 7’de düğün başlıyor.Ne yazık ki fotograf çekiminiz de aynı gün. O zaman sizin canınızı biraz sıkmaya başlayalım. Fotoğrafcınız mümkemmel sonuçlar için en uygun saatlari tercih edecektir. Yani saat 3’ten sonrasını. Kısıtlı bir zaman dilimi, klişe pozlar, bir mekanda sabit kalınmış çekim ,”düğün başlamak üzere nerdesizin” diye arayan akrabalar, ve gergin başlayıp gergin biten bir çekim .

Evet şunu da diyebilirsiniz çekimler 11 gibi başlasa? Sert gölgelerin, yüksek ışığın olduğu , soft ve canlı renklerin olmadığı, gün batımının eksik kaldığı bir albüm hayal ediyorsanız  hay hay …

2)İki ayınızı  gelinliğinize ve duvağınıza en uygun saç modelini ve makyajınızı belirlemekle geçirdiniz. Ancak düğününüze gidemeden saçınız bozuldu ve makyajınız akmaya başladı.. Çünkü siz dış mekan fotoğraf çekiminizi düğün gününüzle aynı gün olmasını tercih edenlerdensiniz.

3)En güzel dış çekim düğün fotoğrafları doğal ve içtenlikle verilen pozlardan oluşur. Ancak siz o gün çok streslisiniz ve malesef bu durum verdiğiniz pozlarada yansımakta .

4) Mersin dış çekim düğün fotoğraflarınızda deniz , kum ve güneş muhakkak olsun istiyorsunuz. Hatta fotoğrafcınızdan yaratıcı pozlar olmasını rica ettiniz. Ancak bir ayrıntıyı kaçırıyoruz.Gelinliğinizin fotoğraf çekiminden sonra temizliğe ihtiyacı olacaktır. Ve eğer siz düğün günü fotoğraf çektiriyorsanız  düğün akşamı oldukca sıkıntı yaşayacaksınız.

5)Bir çok gelin adayımız düğün günü ile fotoğraf çekiminin aynı gün olmasını istemeleri ekstra harcamaların ortaya çıkmasından. Kuaför, kuru temizleme gibi… Ancak aylar öncesinden bunun maddi olarak hesabını tutarsanız  ekstra masrafsız  Mersin dış çekim  düğün fotoğraflarınızın olduğu mühteşem bir albüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca herkesle paylaşmaktan zevk alacağınız  keyifli anılarınızın olduğu bir çekim günü yaşayacaksınız .

Maddi olanakları sağlam tutmak için kuaförünüzle ve fotoğrafcınızla sıkı bir pazarlık yapmaya aman ihmal etmeyin ..  Siz gelin adaylarımızın işini kolaylaştırmak isteyen Mersin dış çekim düğün fotoğracısı olarak  yazılarımızı takipte kalmanızı tavsiye eder keyifli çekimler dileriz…